Šokolaadi valmistamine

Meie oad saabuvad, looduse helde kingitusena, viiest erinevast riigist. Kui me peaksime ühe sõnaga Chocolala oavalikut iseloomustama, oleks see sõna rikkalik. Aga see rikkus on riigiti erinev ja see teeb nad kõik eriliseks:

  • suitsune Brasiilia,
  • vürtsine, maine, puune Jamaika,
  • puuviljane, pähkline Madagaskar,
  • rohtne ja küpse puuvilja maitseline Mehhiko ning
  • väga rikkaliku puuviljase ja vürtsika kombinatsiooniga São Tomé.

Kuna oleme kakaoistandused hoole ja armastusega valinud, siis võime olla ubade kvaliteedis kindlad.

Kuidas valmib nendest suurepärastest ubadest šokolaad?

  1. Kõigepealt me röstime oad. See on teine oluline etapp pärast kääritamist, milles kujuneb šokolaadi maitse.
  2. Seejärel oad purustatakse ja eraldatakse kestad tuulamismasinas, mis on oma tööpõhimõttelt väga sarnane tuulamismasinaga meie viljapõllunduse ajaloost.
  3. Järgmisena jahvatame oad peeneks.
  4. Edasine peenestamine toimub kuulveskis, millesse lisatakse ka kõik teised šokolaadi koostisosad. Eesmärgiks on teha segu nii peeneks kui võimalik.
  5. Põhimõtteliselt on šokolaadisegu sellega valmis. Tegelikult algab aga tõeline meisterlikkus alles nüüd. Nõndanimetatud kontšeerimisel, mis kujutab endast šokolaadi küpsetamist madalal temperatuuril, samal ajal seda segades ja õhutades. Kui šokolaad küpseb, kujuneb välja lõplik maitsebukett ja šokolaad muutub veel siidisemaks.

Meie väikse tehase uks on kõigile avatud – saate kakaoube oma käega katsuda, maitsta värskelt röstitud purustatud kakaoubasid ja näha kogu protsessi.

Koostisosad

Kvaliteetne tooraine on meie jaoks kõige alus.

Kasutame eelistatult maheuba. Samuti on mahe kakaovõi, roosuhkur, piimapulber, vanill, vürtsid ja päevalilleletsitiin. Rääkimata marjadest, kuusevõrsetest, kasemahlasiirupist, mis kõik on pärit mahekasvukohtadest.

Kus vähegi võimalik, kasutame kohalikku toorainet. Käime tihti ise looduses, et leida uusi ja ahhetamapanevaid maitseid.